حضور هدفمند نمایندگان گردشگری ایران در نمایشگاه فیتور ۲۰۱۸

به‌گزارش میراث‌فرهنگی به نقل از روابط‌عمومی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی، نمایشگاه فیتور که یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های حوزه گردشگری در سطح جهانی به شمار می‌رود، از ۲۷ دی تا یکم بهمن ۹۶ با حضور تورگردانان، دفا‌تر خدمات مسافرتی و دیگر شرکت‌های فعال در حوزه گردشگری کشورمان، در پایتخت اسپانیا برپا خواهد شد. 

غرفه ایران در این دوره از نمایشگاه فیتور، در زمینی به مساحت ۳۰۴ مترمربع، با الهام از معماری ایرانی و اسلامی طراحی شده است. در این غرفه برنامه‌های مختلفی از جمله نشست‌های تخصصی و عمومی، موسیقی سنتی، کارگاه ساخت و تولید صنایع‌دستی، لباس‌های محلی، غذاهای بومی و دیگر برنامه‌های فرهنگی اجرا می‌شود. 

مراسم شب ایرانی، از دیگر برنامه‌های جنبی غرفه ایران است که کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به نمایندگی از سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آن‌را برگزار خواهد کرد. 

شهرزاد بال اصفهان، ایوار، مارکوپولو، پرسپولیس، آژانس خدمات مسافرتی ارس و ۱۵ شرکت خدمات مسافرتی دیگر از سراسر ایران با حضور در این رویداد بین‌المللی تلاش خواهند کرد تا جاذبه‌ها، ظرفیت‌ها و توانایی‌های کشورمان در زمینه گردشگری را هرچه بهتر و بیشتر به جهانگردان و توراپراتورهای دیگر کشور‌ها معرفی و تصویر روشنتری از ایران را در سطح جهانی ارائه کنند. 

در نمایشگاه فیتور ۲۰۱۸، بیش از ۹هزار شرکت گردشگری از ۱۶۰ کشور جهان در این نمایشگاه حضور خواهند داشت. 

نمایشگاه فیتور یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های توریسم در بازار آمریکای لاتین، اسپانیا، پرتغال، آفریقا و آسیا است و به‌نوعی نقطه مرجع صنعت جهان‌گردی برای متخصصان حوزه گردشگری و نمایشگاه تجاری پیشرو برای بازارهای داخلی و خارجی اسپانیا به‌شمار می‌رود. 

این نمایشگاه، فضای تجاری مناسبی برای حضور و گردهمایی دست‌اندرکاران صنعت گردشگری و ملاقات آژانس‌های گردشگری، گردانندگان تور، هتل‌ها، مشاوران و کار‌شناسان توسعه گردشگری و سایر فعالان گردشگری و توریسم جهانی است که هر ساله با برنامه‌های متنوع در آن حضور می‌یابند. 

سی‌و‌هشتمین دوره نمایشگاه بین‌المللی گردشگری فیتور اسپانیا به مدت پنج روز و از ۱۷ تا ۲۱ ژانویه ۲۰۱۷ برابر با ۲۷ دی تا یکم بهمن ۱۳۹۶ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی مادرید برگزار خواهد شد.