اخبار حوزه گردشگری

دومین نشست شورای هماهنگی راهبری «همدان۲۰۱۸» برگزار شد/ برگزاری ۱۴ رویداد بین‌المللی در همدان

به‌گزارش خبرنگار میراث‌آریا، محمد محب‌خدایی معاون گردشگری در این نشست گفت: «باید به‌دنبال ایده‌هایی باشیم که با اصل و ریشه کشورمان سنخیت داشته باشد، همه شهرهای استان همدان باید به‌طور متوازن در حوزه گردشگری رشد و توسعه پیدا کنند.»

نگاه مجلس به گردشگری ویژه است/ ثبت جهانی کلپورگان کار بزرگی بود

حمد باسط درازهی نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و مهرستان در تاریخ ۲۴ دی با بیان این مطلب در گفت‌و‌گو با خبرنگار میراث‌آریا افزود: «خوشبختانه هم‌افزایی خوبی در این خصوص بین دولت و مجلس برقرار است

نشست علمی «تجارت عتیقه در ایران عهد قاجار» در مشهد برگزار می‌شود

مدیر‌کل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی وگردشگری خراسان رضوی از برگزاری نشست علمی تجارت عتیقه در ایران عهد قاجار در محل موزه بزرگ خراسان خبر داد.

نمایشگاه ملی «کتیبه‌نگاری زندگی روزمره در صنایع‌دستی» در سازمان میراث‌فرهنگی افتتاح شد

نمایشگاه ملی «کتیبه‌نگاری زندگی روزمره در صنایع‌دستی» امروز دوشنبه 8 آبان در ساختمان مرکزی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری افتتاح شد.

پلاسکو، حاصل یک رانت در دوران افول مرکز تاریخی تهران

ساختمان پلاسکو با صد‌درصد سطح اشغال و تراکم 17 طبقه در مرکز تاریخی حاصل یک رانت در سال‌های افول مرکز تاریخی تهران است.

کتاب چکیده مقاله‌های همایش بین‌المللی باستان‌شناسان جوان منتشر شد

کتاب چکیده مقاله‌های همایش بین‌المللی باستان‌شناسان جوان توسط پژوهشگاه میراث‌فرهنگی و گردشگری و هم‌زمان با برگزاری این همایش منتشر شد.

تسهیلات حمایتی 7 روستای هدف گردشگری در اردبیل مصوب شد

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اردبیل گفت: «تسهیلات حمایتی به‌منظور توسعه گردشگری در هفت روستای هدف گردشگری استان مصوب شده است.»

بازدید مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی از موزه ملی ایران

یوکیا آمانو، مدیر‌کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که در راستای سفر دیپلماتیک خود و مذاکره با مسئولان کشورمان درخصوص موضوع برجام به ایران سفر کرده، به همراه بهروز کمالوندی معاون امور بین‌الملل سازمان انرژی اتمی و هیئت همراه از موزه ملی ایران بازدید کرد.

برترین‌های صنعت گردشگری تجلیل شدند/ رونمایی از تمبر روز جهانی گردشگری

برترین‌های صنعت گردشگری در تمام حوزه‌های مرتبط با این صنعت در مراسم روز جهانی گردشگری و با حضور رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری تجلیل شدند.

گردشگری به‌عنوان مطالبه ملی مردم در صدر برنامه‌ریزی‌های دولت قرار گرفته است

معاون گردشگری گفت: «توسعه پایدار گردشگری دارای دو جنبه حفاظت از محیط زیست و منابع و میرات‌فرهنگی است. از این رو گردشگری پایدار باید با سیاست مشخص و مدونی به اجرا درآید تا بتواند حرکت امیدبخشی را در توسعه همه‌جانبه فضاهای جغرافیایی تضمین کند.»

ایجاد درآمدزایی و فرصت شغلی بی‌نظیر با حداقل سرمایه‌گذاری در صنعت گردشگری

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «دست‌یابی به یک‌میلیون شغل امکان‌پذیر نیست مگر اینکه از بخش صنایع‌دستی و گردشگری کمک بگیریم.»

کیش میزبان اجلاس وزرای گردشگری IORA در بهمن‌ماه

مدیرکل برنامه‌ریزی و حمایت از توسعه گردشگری سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از برگزاری نخستین جلسه کمیته اجرایی اجلاس وزاری گردشگری IORA خبر داد.

پیام رئیس سازمان میراث‌فرهنگی به‌مناسبت آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به‌مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس پیامی صادر کرد.

اشتغال ماندگار و اقتصاد پایدار در گرو توسعه گردشگری

اشتغال ماندگار و اقتصاد پایدار در گرو توسعه گردشگری